Newsletter

Wpisz swój adres email, aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Za minutę otrzymasz mail weryfikujacy. Sprawdź proszę pocztę.

środa, 3 lutego 2010

9 kroków profesjonalnego makijażu twarzy.


Uczestniczka I etapu Szkoły Makijażu - Urszula Gola - opowiada o podstawach pielęgnacji i makijażu twarzy:

Rzeczą, która najbardziej utkwiła mi w pamięci były wskazówki dotyczące pielęgnacji twarzy i wykonywania makijażu krok po kroku. Niby wszyscy wiemy, jak to robić, ale o niektórych rzeczach zapominamy, albo wiemy…ale tak nie do końca :).

W związku z tym chciałam przypomnieć te zasady i rozwiać ewentualne wątpliwości, żebyśmy każdego dnia wyglądały promiennie i były zadowolone ze swojego wyglądu, co jest tym łatwiejsze, gdy stosujemy kosmetyki Oriflame.

Krok 1
Oczyszczanie - myjemy twarz żelem lub oczyszczamy mleczkiem. Jeśli mamy makijaż, koniecznie usuwamy go płynem do demakijażu, przyciskając delikatnie płatek nasączony płynem do oka i czekamy, aż makijaż się rozpuści, potem delikatnie przecieramy i gotowe! :)

Krok 2
Tonizowanie - bezwzględnie i zawsze używamy toniku, żeby przywrócić Ph właściwe dla naszej skóry. Tonikiem nawilżającym np. z serii AloeVera możemy przecierać również okolice oczu, ale jeśli używamy matującego omijamy je.

Krok 3
Krem - do słoiczka z kremem nigdy nie wkładamy palców, tylko wyciągamy szpatułką trochę kremu na grzbiet dłoni i nakładamy go na twarz. Wmasowujemy delikatnymi kolistymi ruchami lub delikatnie wklepujemy.

Krok 4
Krem pod oczy - krem pod oczy możemy również nakładać na górną, ale nieruchomą część powieki. Na ruchomą część możemy nałożyć łagodzący żel z serii AloeVera. Przy nakładaniu uważamy, aby nie naciągać skóry. Delikatnie ją masujemy, żeby pobudzić przepływ limfy i dzięki temu zminimalizować opuchliznę.

Krok 5
Baza pod makijaż - bazę nakładamy po to, żeby oddzielić lipidy kremu odpodkładu. Bazę z serii Oriflame Beauty stosujemy przy cerze mieszanej i tłustej, a Giordani Gold przy cerze dojrzałej lub suchej. Bazę możemy nałożyć również w okolice oczu.

Krok 6
Korektor - korektor możemy nałożyć przed lub po nałożeniu podkładu. Jeśli mamy widoczne naczynka to najpierw nakładamy korektor potem podkład, a później znów korektor.

Korektory w sztyfcie służą do maskowania przebarwień na twarzy (powinien być w kolorze podkładu lub o ton jaśniejszy), a korektorów w płynie lub kremie używamy pod oczy. Jeśli pod oczami występują brązowe lub beżowe cienie stosujemy korektor w odcieniu różu, a jeśli widoczne są niebieskie prześwitujące naczynka wybieramy odcień beżowy lub żółty.

Krok 7
Podkład

Wyróżniamy podkłady:
- mineralne (ochronne)
- w sztyfcie (do cery mieszanej i tłustej)
- matujące, kryjące
- ujędrniające (dla wieku 35+)
- adaptacyjne (dostosowujące się do odcienia skóry)
- odżywcze
Przy cerze dojrzałej stosujemy podkłady odżywcze, nie używamy wtedy podkładów mocno kryjących.

Krok 8
Pudry - tak samo jak podkłady - dzielą się na adaptacyjne i mineralne, a te na prasowane i pyłkowe.
Puder nakładamy zawsze pędzlem, nawet jeśli jest to puder prasowany, ponieważ nakładany gąbeczką nie rozłoży się równomiernie i mogą powstać plamy i smugi. Załączone do pudrów gąbeczki służą do poprawiania makijażu w ciągu dnia.

Krok 9
Róż - różem możemy dowolnie wymodelować kształt twarzy. W zależności odtego jaki mamy kształt twarzy tak nakładamy róż. Ważne, by pamiętać, że ciemny kolor ukrywa i chowa, a jasny eksponuje i uwydatnia!

Możemy stosować róże prasowane lub w perełkach.


Szerzej o kolejnych krokach makijazu - gdzie skupimy się szczególnie na oczach i ustach - napiszę następnym razem. Tym razem chciałam dokładniej opisać pielęgnację podstawową i kroki do gładkiej i promiennej cery. Mam nadzieję, że ta mała ściaga będzie dla Was przydatna.


Pozdrawiam,

Urszula Gola

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Mój profil na facebook'u