Newsletter

Wpisz swój adres email, aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Za minutę otrzymasz mail weryfikujacy. Sprawdź proszę pocztę.

środa, 29 grudnia 2010

Wyprzedaże w Oriflame czas zacząć!


Już trzy dni temu rozpoczął się katalog nr 1. Przypuszczam, że w poświąteczno – przedsylwestrowym wirze mogłeś jeszcze nie zdążyć spokojnie go przejrzeć i wybrać najciekawsze produkty dla siebie. Być może też nie zaniosłeś jeszcze katalogów swoim znajomym i nie poleciłeś im najciekawszych produktów.

Tak czy owak warto byś na katalog 1 zwrócił szczególną uwagę.

Dlaczego?

Ponieważ w Oriflame - jak w większości sklepów teraz – rozpoczęła się szalona wyprzedaż. W katalogu znajdziesz mnóstwo produktów w zawrotnie niskiej cenie. Takiej okazji Ty i Twoi klienci nie możecie przegapić!

Chciałabym zwrócić Twoją uwagę na kilka najatrakcyjniejszych promocji.

Gorąco zachęcam do zakupów powyżej 99 zł z całego katalogu, ponieważ upoważniają Cię one do zakupu jednego z trzech produktów 60% taniej. Szczególnie polecam olejek w kapsułkach Time Reversing, aż 80 zł taniej! Dowiedz się, dlaczego ten produkt jest wyjątkowy -> kliknij kapsułki.


Poza tym proponuję:
Krem do ciała Silk Beauty (str. 9) – uwielbiana przez wiele kobiet seria z jedwabiem teraz z dodatkiem regenerującej orchidei. Krem przecudnie pachnie, mocno nawilża i wygładza skórę.
Kremy do twarzy Pure Nature (str. 49) – wybierz najlepszy dla siebie:
- winogronowy polecany jest dla cery mieszanej
- aloes z arniką świetnie nawilża i chroni
- a krem lawendowo – jagodowy koi i pomaga zwalczać naczynka.
Owocowe żele pod prysznic z ostatniej strony za 5,9 zł!

Do moich hitów należą:

Mineralny puder pyłkowy Giordani Gold (str. 89) – kolekcja GG z minerałami to naturalna doskonałość w makijażu. Puder jest niezwykle lekki, a przy tym fantastycznie matuje i rozświetla cerę. Wykorzystany mikronizowany ametyst sprawi, że uzyskasz perfekcyjny efekt kryjący (puder radzi sobie nawet z wyraźnym zaczerwienieniem skóry spowodowanym problemami z naczynkami). Cząsteczki odbijające światło nadadzą cerze blask i naturalnie gładki wygląd, ukryją też drobne niedoskonałości i linie. Gorąco polecam - wygląd skóry twarzy po zastosowaniu tego pudru naprawdę pozytywnie Cię zaskoczy...

Krem na dzień i na noc Optimals BioMaximum+™ (str. 63) - zafunduj swojej skórze profesjonalną pielęgnację w świetnej cenie. Seria Optimals BioMaximum+™ zawiera aktywny mikro-kolagen i pochodzącą z soi mikro-elastynę, które pomagają zmniejszyć oznaki starzenia się skóry w dwóch niezwykle istotnych obszarach: stymulują produkcję kolagenu, zmniejszając głębokość zmarszczek i zwiększają elastyczność skóry, odbudowując włókna elastyny. Krem na dzień ma dodatkowo działanie antyoksydacyjne, a krem na noc intensywnie regeneruje skórę, dostarczając jej silnych składników aktywnych. Już po 4 tygodniach pojawiają się widoczne efekty: mniej zmarszczek, większa sprężystość, bardziej jędrny i młodszy wygląd. Seria zawiera opatentowany, wyjątkowy składnik i stworzona została z myślą o kobietach po 40 roku życia, a przy tym posiada bardzo atrakcyjną cenę – to ważny argument sprzedażowy.

A co Tobie szczególnie spodobało się w 1 katalogu? Czekam na Wasze propozycje.

poniedziałek, 27 grudnia 2010

Briana Tracy przepis na ustalanie celów.


Początek nowego roku już blisko.

Nadchodzi moment, gdy podejmujemy pewne postanowienia: w przyszłym roku schudnę, zapiszę się na angielski, zadbam o zdrowie, będę więcej pracować.

Zastanawiamy się, jak wyglądać będzie nasz nowy rok, zaczynamy planować.

Często jednak nasze plany i postanowienia są aktualne przez pierwszy tydzień, w porywach może dwa.

Co sprawia, że nie trzymamy się swoich własnych ustaleń?


Jednym z powodów może być formułowanie noworocznych postanowień życzeniowo i nie zamienianie ich w konkretne cele.


Dlatego też - aby ułatwić Ci realizację noworocznych planów - przygotowałam dla Ciebie przepis Briana Tracego na ustalanie celów:


1. Zdecyduj, czego dokładnie chcesz
- bądź konkretny (nie wystarczy powiedzieć sobie schudnę – określ, ile kilogramów chcesz stracić, co w zasadzie znaczy pracować więcej? – ile godzin dziennie zamierzasz pacować, co będziesz wtedy robił, jakich efektów oczekujesz?)


2. Zapisz to
- znawcy tematu twierdzą, że to znacząco zwiększy szansę realizacji
- spisany cel programuje Twoją podświadomość (pisząc swoje cele, angażujesz trzy różne obszary mózgu)

3. Ustal termin realizacji
- niezwykle ważne jest, abyś wiedział do kiedy chcesz swój cel osiągnąć – innych działań wymaga schudnięcie 5 kg w miesiąc, a innych gdy chcesz to osiągnąć w trzy miesiące
- ustalony deadline programuje Twoje działania i motywuje do podjęcia określonych kroków już teraz

4. Napisz listę wszystkiego, co powinieneś zrobić, byś osiągnął swój cel
- wypisz wszystkie pomysły, które przychodzą Ci do głowy
- daj sobie czas, by generować wciąż nowe pomysły

5. Zorganizuj swoją listę, ustalając kolejność działań
- zastanów się, które z Twoich pomysłów powinny być zrealizowane wcześniej, a które później
- wyznacz zadania priorytetowe
- na tej podstawie stwórz plan działań

6. Natychmiast zacznij działać zgodnie ze swoim planem
- zrób cokolwiek natychmiast!
- ludzie często ponoszą porażkę właśnie przez to, że nie podejmują żadnego działania. Na pewno to znasz – zwykle najtrudniej jest zacząć, a gdy proces już się rozpocznie jest dużo łatwiej
7. Zrób codziennie coś, by zbliżyć się do Twojego celu
- codzienne - nawet najmniejsze działania – nie pozwolą Ci zapomnieć, o tym do czego dążysz
- trudniej Ci będzie zrezygnować, mówiąc sobie, że skoro wczoraj nic nie zrobiłam, nie ma sensu już dzisiaj próbować


Powodzenia w wyznaczaniu i realizacji swoich celów!

niedziela, 26 grudnia 2010

Magia świata.



Zobacz, jak piękny jest świat i ciesz się nim kazdego dnia!

piątek, 24 grudnia 2010

Radosnych Świąt!


W ten wyjątkowy magiczny wieczór życzę Ci ciepła, spokoju i miłości.
Chwil wyciszenia i refleksji, które dadzą sił w nadchodzącym roku.

Wszystkiego dobrego!
Magda

środa, 15 grudnia 2010

Konferencja noworoczna już 15 stycznia!



Już dziś zapraszam Cię do zarezerwowania sobie przyszłorocznej daty: 15 stycznia!

W tym dniu odbędzie się wyjątkowa Konferencja Noworoczna.


Aby dowiedzieć się więcej o tym niepowtarzalnym wydarzeniu, kliknij tutaj.


Przeczytaj też relację z ubiegłorocznej Konferecji Noworocznej oraz zobacz film z ostatniej konferecji naszego zespołu.


Do zobaczenia 15 stycznia!

niedziela, 12 grudnia 2010

Dowiedz się, jak wykonać olśniewający makijaż



Wielkimi krokami zbliża się Nowy Rok. Jednak zanim nadejdzie przed nami jeszcze szalona sylwestrowa noc. Z pewnością niejedna kobieta już teraz zastanawia się w co się ubierze, jak uczesze i pomaluje na tę imprezę.

Dlatego też przygotowałam dla Ciebie kilka wskazówek, które mogą okazać się pomocne przy tworzeniu sylwestrowego makijażu.

Na początek chciałabym zachęci Cię do poznania Twojego typu kolorystycznego . Wykonaj prosty test, aby przekonać się w jakich kolorach najbardziej Ci do twarzy.



Oczywiście w makijażu sylwestrowym możemy pozwolić sobie na łamanie zasad i wychodzenie poza schemat. Warto jednak o podstawowych regułach pamiętać. Przeczytaj więc jak najlepiej podkreślić swoją urodę, gdy jesteś Panią Lato, Zimą, Wiosną czy też Jesienią.


Wykonując makijaż sylwestrowy, należy zwrócić dużą uwagę na perfekcyjny wygląd cery. O tym jak pomalować twarz przeczytasz we wpisie 9 kroków profesjonalnego makijażu.


Aby twarz długo pozostawała matowa i świeża, należy wybrać kosmetyki dobrej jakości. W tym celu najbardziej polecam:


Jeśli chodzi o makijaż oka pamiętaj, aby lśnił.

Użyj nabłyszczających pudrowych cieni do powiek . Osobiście uwielbiam odcień Pearly White, którym mozesz rozświetlać kąciki i okolice pod łukiem brwiowym.


Warto też pomyśleć o podkreśleniu rzęs. Polecam sztuczne rzęsy Oriflame Beauty Dramatic . Przyklej je, a następnie dla oszałamiającego efektu wytuszuj najpopularniejszym w naszej ofercie tuszem Wonder. Użyj również tuszu do kresek Oriflame Beauty Cabaret , by dodać spojrzeniu drapieżności.

Usta możesz pomalować mocnym kolorem – polecam nowe błyszczyki z kolekcji Cabaret o intensywnych zmysłowych kolorach . Chcą osiągnąć subtelny efekt, wypróbuj nabłyszczających pomadek Powershine Festive, które rozświetlą Twoje usta mnóstwem złocistych drobinek.

Więcej na temat makijażu oczu i ust, przeczytasz we wpisie podstawowy makijaz oczu i ust.

Nie jesteś konsultantem Oriflame, a chciałbyś zamówić polecane przeze mnie produkty zrób to w moim Centrum Piękności Oriflame na Facebooku.


Jeśli chcesz podzielić się swoimi pomysłami, zarekomendować jakiś produkt lub zadać pytanie – zachęcam do czynienia tego w komentarzach.


Życzę przyjemnej zabawy w tworzeniu sylwestrowych makijaży.

sobota, 4 grudnia 2010

Jak udzielać informacji zwrotnej?


Ostatnio pisałam o tym, czym jest informacja zwrotna. Dziś parę słów o tym jak jej udzielać.



To, co moim zdaniem najistotniejsze – na informację zwrotną dobrze jest się umówić: „Ponieważ teraz pracujemy nad Twoim sposobem prowadzenia spotkań, będę obserwował jak to robisz, a później powiem Ci, co najbardziej mi się podobało.” Warto przy tym ustalić, kiedy będzie ona udzielana - najlepiej aby nie był to zbyt odległy czas od zaistnienia danego zachowania. Informacja zwrotna udzielona od czapy, w biegu, gdy nasz współpracownik wcale nas nie słucha, myślami jedząc już obiad, raczej nie przyniesie zamierzonych efektów. Duże znaczenie ma też uzyskanie zgody na udzielanie informacji zwrotnej. Jeśli ktoś nie chce jej usłyszeć, nawet jeśli mu powiesz, nie usłyszy. Twoje słowa może też odebrać wtedy jako atak, a nie taka jest przecież Twoja intencja.

Właśnie intencja – warto zastanowić się nad tym, w jakim celu chcę zwrócić komuś uwagę na pewne aspekty jego zachowania.
Czy robię to, bo zależy mi na jego rozwoju i chce, by coraz lepiej radził sobie z zadaniami?
Czy chcę, by stawał się samodzielnym i świadomym Liderem?
Czy w ten sposób wzmacniam jego poczucie własnej wartości?
Czy wskazuję mu drogę rozwoju?

Jeśli tak – śmiało udzielaj informacji zwrotnej. Jeśli jednak Twoje intencje są inne, być może to co chcesz powiedzieć nie jest informacją zwrotną a krytyką (o różnicach przeczytasz we wpisie Informacja zwrotna - narzędzie niezbędne w rozwoju Twoich współpracowników
).

Wspomniałam juz o tym, ze informacja zwrotna jest darem. Jest nim chociażby dlatego, że nie łatwo jej udzielać. Zanim to zrobisz, powinieneś odpowiednio się przygotować.

Po pierwsze, obserwując zachowanie swojego współpracownika i wyłapując atuty (często je trudniej nam znaleźć, a tym bardziej trudno je zobaczyć naszym konsultantom – stąd jest to szczególnie ważne i budujące dla nich) i rezerwy.

Następnie trzeba przemyśleć, co i jak powiedzieć. Udzielając informacji zwrotnej, wybierz 3 – 4 elementy, które zostały dobrze zrobione i jeden, nad którym warto popracować. Wybranie jednej rzeczy do poprawy pozwoli Wam ustalić kierunek rozwoju i rzeczywiście zająć się tym aspektem danej czynności, aby w przyszłości była wykonywana znacznie lepiej. Działa to również motywująco: „Tyle rzeczy zrobiłem dobrze i jeśli tylko popracuję nad zamykaniem transakcji będę w tym naprawdę dobry!”. Przy następnej okazji, zwróć szczególną uwagę, jak wykonywana jest rzecz, nad którą pracujecie (w rozwoju poszczególnych umiejętności może pomóc Ci stosowanie cyklu Kolba i modelu treningowego) .

Bądź przy tym konkretny i trzymaj się faktów (szczególnie w odniesieniu do rezerw). Komunikat w stylu: „Świetnie Ci poszło”, nie mówi zbyt wiele. Zwracając uwagę na atuty, śmiało odwołuj się do emocji: „Bardzo podobało mi się, gdy mówiłeś o kosmetykach. Zauważyłam też, że zaproszone Panie bardzo interesowało to, co opowiadałeś o pielęgnacji – to pewnie dzięki temu tak wiele chciały zamówić”. Gdy chcesz powiedzieć o rezerwach, unikaj zabarwienia emocjonalnego:W Twojej wypowiedzi zabrakło mi tylko informacji o karcie rabatowej” lub „Byłoby jeszcze lepiej, gdybyś następnym razem wspomniał jeszcze o karcie rabatowej”.

Udzielając informacji zwrotnej pamiętaj również, aby zachowywać się w sposób, który pochwalasz i proponujesz współpracownikom. Brak konsekwencji jest jednym z największych błędów, jakie Lider może popełnić. Gdy robisz coś innego niż mówisz jednoznacznie pokazujesz, że Twoje słowa nie mają dużego znaczenia i polecane przez Ciebie zachowanie nie jest jedynym właściwym (bo gdyby było pewnie sam byś je podejmował). Nie wymagaj postaw, których nie reprezentujesz.

O tym jak wykorzystywać informację zwrotna w celu udzielenie reprymendy możesz przeczytać we wpisie Kto tu rządzi
na stronie Kamili Molińskiej.

A na zakończenie:

Pamiętaj – jak mówi Jacek Santorski - dostajesz od życia nie to czego potrzebujesz, a to czego oczekujesz, dlatego też mów otwarcie o swoich oczekiwaniach. Wtedy Twoi współpracownicy będą przynajmniej wiedzieli, jaki wzór zachowania jest właściwy i łatwiej będzie im zastosować się do niego.

Powodzenia!

środa, 1 grudnia 2010

Po co udzialać informacji zwrotnej?

Znaczącą część wiedzy o sobie czerpiemy od innych ludzi. To jak na nas reagują w pewnym stopniu determinuje nasze zachowanie i sposób, w jaki myślimy o sobie. Nam samym trudno obserwować i oceniać swoje gesty, postępowanie, reakcje. Po prostu dlatego, że ich nie widzimy. Wynika to jednak również z faktu, iż trudno w jednym momencie być uczestnikiem i obiektywnym obserwatorem.

Jak bardzo potrzebna jest nam opinia innych może pokazać prosty przykład. Jeśli nie mamy z sobą lusterka w zasadzie nie jesteśmy w stanie określić, jak wyglądamy, np. czy nie mamy czerwonej kropki na środku czoła. Dopiero inni mogą udzieli nam takiej informacji, która spowoduje, że zareagujemy i zetrzemy kropkę. Taka informacja pochodząca od innych a dotycząca naszego zachowania to właśnie informacja zwrotna. Jak widać powyżej w wielu sytuacjach informacja zwrotna jest nam niezbędna. Stanowi rodzaj lustra, w którym możemy się przejrzeć i stwierdzić, czy nasze działanie jest właściwe, czy też nie.

Właściwie udzielona informacja zwrotna to dar.

Jak zauważył Aronson człowiek ze swej natury jest zwierzęciem stadnym i ważne jest dla niego jak odbierają go inni. Zwykle chce usłyszeć, co inni sądzą na temat jego zachowania. To pozwala mu lepiej poznać siebie, ale także daje szanse do wprowadzenia zmian i dostosowania swojego zachowania do oczekiwań grupy.

Jeśli nie wiemy, co robimy źle - z dużym prawdopodobieństwem - nie zmienimy tego. Możemy nawet czuć, że coś jest nie tak lub obserwować niekorzystne dla nas efekty, często jednak ciężko nam samym doszukać się przyczyny.

Wyobraź sobie chłopaka, który właśnie rozpoczyna wkraczanie w świat damsko – męskich relacji. Bardzo chce umówić się z jakąś dziewczyną na randkę, dlatego chodzi po szkole i każdej napotkanej dziewczynie na wymiętej kartce wręcza swój numer telefonu, licząc, że któraś zadzwoni. Może kiedyś zdarzy się taka, która zdecyduje się odezwać i z nim umówić. Chłopak mógłby jednak bardziej efektywnie zabrać się za podrywanie, gdyby tylko wiedział jak, gdyby ktoś mu powiedział, że ten jego sposób jest niezbyt trafiony.

Podobnie bywa z naszymi konsultantami. Często bardzo chcą osiągnąć sukces, spełnić swoje marzenia, ale zabierają się za realizację swoich zamierzeń w niewłaściwy sposób lub na którymś z etapów popełniają jakiś błąd. W takiej sytuacji możesz założyć, że w końcu odkryją, w czym tkwi problem, co jak czytałeś powyżej raczej się nie zdarzy lub zajmie im sporo czasu. Możesz również przyjrzeć się ich działaniu, odkryć niewłaściwe elementy (jako obserwatorowi jest Ci łatwiej to zrobić, tym bardziej, że lepiej niż Twój konsultant wiesz, jak dana czynność powinna wyglądać, by przynosiła najlepsze efekty), pokazać ich konsekwencje i wspólnie popracować nad lepszym rozwiązaniem.

W moim odczuciu, informacja zwrotna jest szczególnie istotna w pracy z niedoświadczonymi konsultantami (o ewolucyjnej teorii przywództwa możesz przeczytać we wpisie Jak skutecznie przewodzić? ), gdyż oni bardzo często po prostu nie wiedzą, jak coś należy zrobić. Oczywiście na początek dajemy im proste instrukcje, które później konfrontują z rzeczywistością. Ta ich konfrontacja jest dla nas okazją do udzielenia informacji zwrotnej, a dla nich szansą na szybką naukę niezbędnych umiejętności. Odwołując się do zachowania naszych konsultantów i efektów jakie to zachowanie przyniosło, możemy w łatwy sposób modelować ich postępowanie.

Nawiązując do modelowania – wydaje mi się, że informacja zwrotna stanowi świetne narzędzie pozwalające z jednej strony utrwalać pożądane zachowania i wygaszać niechciane.

Jest ona z jednej strony naprawdę silną nagrodą – autorytet w danej dziedzinie (czyli my) mówi, że dobrze coś wykonałem, chwali mnie i docenia. Pochwała powoduje, że w podobnej sytuacji nasz współpracownik zachowa się w podobny sposób – po raz kolejny licząc na docenienie. Z biegiem czasu utrwali się w nim przekonanie, że robi to naprawdę świetnie i rzeczywiście będzie ekspertem (raz dlatego, że jest o tym przeświadczony, dwa dlatego, że udzielając mu informacji zwrotnej za każdym razem poprawialiśmy jeden aspekt danej czynności).
To naprawdę niesamowite jak ludzie rosną, gdy mogą usłyszeć konstruktywną i prawdziwą informację zwrotna na swój temat. W takiej atmosferze też łatwiej jest im wysłuchać informacji o pewnych brakach, chętniej też wtedy nad nimi pracują.
Bo właśnie – informacja zwrotna odnosi się także do rezerw i wskazuje obszary, nad którymi dana osoba powinna pracować. Udzielona we właściwy sposób stanowi motywację do nauki i wprowadzania zmian.
W kolejnym wpisie opowiem Ci jak udzielać informacji zwrotnej, aby była konstruktywna i stymulowała naszych współpracowników do rozwoju.

Mój profil na facebook'u